Σχολικοί Ψυχολόγοι

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι κάθε ΠΕΜΠΤΗ βρίσκονται στο σχολείο μας η Ψυχολόγος κα. Χρύσα Γκαϊνταρτζή και η Κοινωνική Λειτουργός κα. Αγγελική Παπαδάκη.

Όσοι το επιθυμείτε, είναι δυνατό να έχουν ατομικές συναντήσεις με τα παιδιά σας, πάντα με την συναίνεσή σας. Σε αυτή τη διαδικασία πολύ σημαντικές είναι και οι προτάσεις των εκπαιδευτικών, οι οποίοι είναι σε θέση να γνωρίζουν πολύ καλά τις ανάγκες των μαθητών/τριών τους. Κοινός στόχος όλων μας είναι η ομαλή ένταξη και η ενσωμάτωση κάθε παιδιού στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Επιπλέον μπορείτε να επικοινωνείτε κι εσείς μαζί τους από κοντά και να συζητάτε ο,τιδήποτε σας απασχολεί για το παιδί (πάντοτε έχοντας κανονίσει κάποιο ραντεβού). Περισσότερες πληροφορίες στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου μας: mail@10gym-volou.mag.sch.gr

ψυχολόγοι